Haberler
 
Bize Ulaşın


İkitelli O.S.B. Demirciler San. Sit. F-2 Blok No:455/b
Başakşehir - İSTANBUL

Tel  : +90 212 671 46 06
Fax  : +90 (212) 671 46 07
E-mail: info@kabilsogutma.com.tr
Haberler

Ekmek Fırınlarına Özel Hijyenik Su Soğutma Cihazları
Ekmek Fırınlarına Özel 
HİJYENİK SU SOĞUTMA CİHAZLARI
 
  
Üretmiş olduğumuz paslanmaz hijyenik su soğutma cihazları, gerek çalışma sistemi gerekse tasarımıyla, Türkiye’de ve Dünyada bir ilk olup, fırın sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanmıştır.
 
·        En önemli özelliği tasarımının silindir şeklinde olması, soğutma işleminin hijyenik bir şekilde su tankı çevresinden ve parçalı şekilde gerçekleşiyor olmasıdır.
Seri üretim olarak 3 model cihazımız bulunmaktadır MS-C300 ve MM-D600 modelimiz 3 parçalı ML-X900 modelimiz 4 parçalı şeklide suyu soğutmaktadır.
Cihazın daha sağlıklı çalışabilmesi için soğutma işlemi mikroskobik dijital termostatla kumanda edilmektedir.
Cihazımızın dijital termostatına yüklenen defrost programı sayesinde kompresör, otomatik olarak belirli aralıklarda durarak suyu soğuturken suyun içerisinde yapmış olduğu buzları çözerek parçalı şekilde yüzeye çıkartır. (çıkan bu buzlar sayesinde cihazda ikinci bir soğutma kapasitesi elde edilmiş oluyor.)
Kullanıcı cihazdan soğuk su kullanmaya başladığında şebeke suyu cihazın suyunu flatör (şamandıra) vasıtasıyla tamamlarken yüzeye çıkan buzların üstüne dökülüyor, bu sayede buzlar erirken ön soğutma gerçekleşmiş oluyor.
Not: Makineye program verilerek yüzeye çıkması sağlanan buzları, şebeke suyunun sıcaklığını düşürmede yani ön soğutmada kullanmış oluyoruz.
 
·        Cihazın enerji tasarrufuna gelince, yüzeye çıkan buzlar sayesinde gerçekleşen ön soğutma ve makinenin üstün teknik özellikleri ışığında yapılan testler sonucu serpantinli su soğutma cihazlarına nazaran %70’e varan elektrik tasarrufu sağladığı görülmüştür.
·        Cihazı arıza yapmaya zorlayan; kondenser (radyatör) kirliliği, fan motoru arızası, gaz kaçağı gibi durumlarda cihaza takmış olduğumuz kombine presostat enerjiyi keserek makineyi (kompresörü) korumaya alır ve olası bir kompresör arızası engellenmiş olur.
·        İleride yaşanabilecek flatör (şamandıra) arızası gibi durumlar göz önünde bulundurarak, suyun makine üzerinden taşarak herhangi bir elektriksel problem yaşatmaması için makineye taşırma çıkışı koyulmuştur. Bu sayede su makine üzerinden değil de taşırma borusundan akacağından dolayı olası bir su taşma olayı engellenmiş olur.
 

DİĞER HABERLER

 Yeni Makinelerle İBATECH 2016 İstanbul Fuarındaydık

 IBATECH 2014 Fuarında Yeni Makinalarımızı Tanıttık.

 Kabil Soğutma İBATECH 2012 fuarında fırıncılarla buluştu...

 İstanbul İBATECH 2010 Fuarında Bizde Vardık...

 Kabil Soğutma İstanbul COOLEXPO 2009 fuarında

 ISK-SODEX 2008 fuarındaydık...

 Ekmek Fırınlarına Özel Hijyenik Su Soğutma Cihazları

 Lütfen tüm öneri ve şikayetlerinizi bize bildiriniz…

 Şirketimiz siz müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

 Firmamız hakkında bilgi almak için sitemizin iletişim bölümündeki telefon numaralarını arayarak veya email yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

 Artık firmamızla ilgili tüm güncel bilgilere sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


İkitelli O.S.B. Demirciler San. Sit. F-2 Blok No:455/b Başakşehir - İSTANBUL / Tel: +90 (212) 671 46 06 - Fax: +90 (212) 671 46 07
Copyright © 2012 KABİL SOĞUTMA Tüm Hakları Saklıdır.